Ostukorv -Ostukorvi vahesumma:0,00 €
 TELLIMUSINFO: 6 616 988  (E-L 10-21)

5x EBN Magneesium + B6

5x EBN Magneesium + B6

OLE ESIMENE, KES SELLELE TOOTELE KOMMENTAARI KIRJUTAB

Saadavus: Laos

SKU: 6671

39,00 €
5x EBN Magneesium + B6
Kogus 100 tabletti.

Preparaadis on kasutatud tavalise magneesiumi asemel veevaba magneesiumi, mis lahustub ja imendub väga tõhusalt.
EBN Magneesium sobib eelkõige profisportlastele, tervisesportlastele, füüsilist tööd tegevatele ning kõigile krampide ja spasmide all kannatavatele inimestele.

Toiteväärtus ja koostis tableti kohta:
magneesiumi 150 mg,
B6-vitamiini 1,5 mg

Soovitatav ööpäevane annus (2 tabletti) sisaldab:
magneesiumi 300 mg,
B6-vitamiini 3 mg

Koostisosad:
Magneesiumi (veevaba), mikrokristalne tselluloos, võrkstruktuurne naatriumkarboksümetüültselluloos, ränidioksiid, magneesiumstearaat, hüdroksüpropüülmetüültselluloos, titaandioksiid, glütseriin, püridoksiinvesinikkloriid.

Üks tablett sisaldab 950 mg magneesiumi (veevaba), mis vastab 150 mg magneesiumile.
EBN magneesium ei sisalda laktoosi, gluteeni, pärmi või magusaineid.

Tegemist on toidulisandiga.
Soovitatavat ööpäevast annust ei tohi ületada.
Toidulisandid ei asenda mitmekesist toitumist.
Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.
Hoida toatemperatuuril valguse eest kaitstult.
Parim enne kuupäev on märgitud pakendile.
Maaletooja: Relika OÜ, , tel 6616988 www.hcgym.eu , www.toidulisandid.ee

Detailid

Üldjuttu magneesiumist:
Magneesium on väga oluline organismi normaalseks funktsioneerimiseks. Magneesium osaleb oragnismi väga paljudes (üle 325) ensümaatilistes reaktsioonides. Magneesiumist 99% on ladestunud raku sisse. Magneesium on kaaliumi järgi kõige olulisem rakusisene katioon. Kesmiselt on inimeses umbes 25 g magneesiumi. Üle poole magneesiumist on ladestunud luudesse ja ülejäänud on pehmetes kudedes, eriti lihastes, südames, maksas, neerudes ja vabas vormis veres või valkudes. Magneesium imendub organismi läbi peensoole. Imendumine toimub nii aktiivse liikumise kui ka passiivse difusiooni teel. Koos toiduga imendub organismi umbes 30-50% magneesiumi. Organism on võimeline teataval määral suurendama magneesiumi imendumist. kuid sellegipoolest on magneesiumi kogus inimorganismis suhteliselt väike.

Magneesiumipuudus:
Organismi magneesiumisisaldust saab määrata laboriuuringutega, kuid üldiselt kasutatav meetod magneesiumisisalduse mõõtmiseks seerumist on üsna ebatäpne ning selle alusel ei saa täpselt tuvastada organismi magneesiumipuudust. Ioonitud magneesiumi mõõtmine plasmast on täpsem meetod, kuid seda meetodit veel laialdaselt ei kasutata. Täiesti selge pildi saamiseks organismi magneesiumisisaldusest tuleks mõõta rakusisest kontsentratsiooni erütrotsüütides, lihasrakkudes, lümfotsüüdis, samuti luustikus, mis on praktiliselt võimatu.
Magneesiumi söömine on üsna levinud lääneriikides.
Magneesiumipuudust võib esineda isegi sel juhul, kui magneesiumi tarbimine on piisav. Paljud arstirohud vähendavad magneesiumi imendumist. Näiteks fosfaatide, kaltsiumi, fütaadid ja soola suur kogus organismis vähendab oluliselt magneesiumi imendumist. Lihaskrambid on tüüpilised kerge magneesiumipuuduse sümptomid. Toime üle, kuidas magneesiumi tarbimine vähendab krampe, on vaieldud aastakümneid. Arvatakse, et tõenäoliselt on see seotud magneesiumi rolliga kaltsiumikanalite regulatsioonis rakkudes. Südame rütmihäired võivad samuti tekkida liiga vähesest magneesiumi tarbimisest. Magneesiumipuudusest tekivad kergesti ka hüpokaleemia ja hüpokaltseemia ehk kaaliumi ja kaltsiumi puudulikkus. Pikaajaline magneesiumipuudus võib tõsta vererõhku, pehmendada luid ning põhjustada lihasnõrkust, treemori, depressiooni, psühhoosi ja segasust.

Füsioloogilised magneesiumipuudulikkuse põhjused ja tundemärgid:
kõhulahtisus
oksendamine
malabsorptsioonisündroomid (nt tsöliaakia)
diabeet
kilpnäärme ületalitlus
mitmed neeruhaigused
hüperkaltseemia
metaboolne atsidoos
pankreatiit

Ravimid, mis põhjustavad magneesiumipuudust:
diureetikumid
tsüklosporiin
aminoglükosiidid
antidepressandid (nt tritsüklilised antidepressandid)
Aktiivsus-ja tähelepanuhäireravimid

Magneesium ja sport:
Sportlastel magneesiumi vajadus suureneb, sest koos higiga eritub ka magneesium.Kehalisest aktiivsusest põhjustatud katehhoolamiinide (dopamiin, noradrenaliin, adrenaliin) kontsentratsioon suurendab magneesiumi sekretsiooni ja suurem lihaskoe ja punaste vereliblede mass vajab rohkem magneesiumi. Ka liigse alkoholi tarvitamine põhjustab magneesiumipuudust.

Magneesiumi üledoos:
Magneesiumi üledoos on väga haruldane ja see nõuab tervel inimesel hästi imenduvate magnesiumpreparaatide kasutamist soovitatust märkimisväärselt suuremates kogustes.
Magneesiumikoguse turvaliseks ülempiiriks organismis loetakse 1000 mg ööpäevas. Neerupuudulikkusega isikute ülempiir on tunduvalt madalam.

Tarbimisnormid:
Tarbimisnormid erinevad riigiti, kuid täiskasvanutele naistele soovitatakse 280-320 mg ööpäevas.
Meestele soovitatakse 350-420 mg ööpäevas.

Magneesium toidus:
Pähklid ja mandlid on suurepärased magneesiumi allikaid. Mandlitest imendub magneesium sama hästi kui orgaanilisest magneesiumatsetaadist. Magneesiumi on palju täisteratoodetes, ubades ja rohelistes aedviljades. Puuviljad on head magneesiumi allikaid, kuigi magneesiumisisaldus on seal selgelt väiksem kui teraviljatoodetes ja ubades. Ka lihas ja piimatoodetes leidub mõningal määral magneesiumi.